Articles

Зайнятість на ринку праці Праги, умови праці робітників-мігрантів

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія
Зайнятість на ринку праці Праги, умови праці робітників-мігрантів

Який рівень зайнятості в Празі? Чи маєте Ви великі шанси подолати конкуренцію на чеському ринку праці та знайти роботу в Празі? Адже частка іноземних мігрантів в економічно активному населенні Чехії постійно зростає з 1990 р. Найбільші національні групи, що представлені на ринку праці Праги і загалом Чехії, це словаки, українці, в'єтнамці та поляки. На ринку праці Праги присутні дві основні групи робітників-мігрантів з різними правовими умовами. Перша група складається з ЄС / ЄЕП / ЄАВТ громадян, які отримують прибуток від вільного пересування і які мають в основному статус працівників. Другу групу утворюють так звані "громадяни третіх країн", становище яких на ринку праці Праги значно гірше.

Загальна кількість іноземних мігрантів на ринку праці Праги і Чехії

На ринку праці Праги нараховується 280 111 (джерело, Міністерство внутрішніх справ ЧР) іноземців; чоловіків - 166 886 (59,6%), жінок - 113 225 (40,4%); 62% іноземного населення складають представники віком 20-44 років; їх 29% у віці 25-34 років. Жінки на ринку праці Праги молодші за віком. Іноземці за національністю, що працюють в Празі (Чехії): всього 173 тисячі різних власників виду на проживання. Найпоширенішими власниками виду на проживання в Празі: українці (88 тисяч), словаки (49 тисяч), в'єтнамці (37 тисяч), поляки (18 тисяч). Кількість словацьких та польських громадян, представлених на ринку праці Праги, що мають вид на проживання, є заниженими, бо немає ніяких данних про громадян ЄС / ЄЕП / ЄАВТ, оскільки вони не реєструються прикордонною поліцією. Останні тенденції щодо зайнятості на ринку праці Праги: постійне збільшення іноземних мігрантів, а також збільшення кількості жінок, які влаштовуються на роботу у Празі.

Відносно невелика частка, що представлена на ринку праці Праги - (16%) респондентів, мають тільки початкову освіту. Такі дані - майже половина респондентів мали учнівства (46%); більше чверті (26%) мали закінчену середню освіту з атестатом зрілості; і 12% респондентів закінчили вищу освіту. Рівень освіти і кваліфікації, досягнутий іноземцями, що мають роботу в Празі, дещо перевищив рівень освіти населення Праги. Більше половини респондентів (53,3%) мають кваліфікацію в технічній галузі (технічні науки, виробництво, будівництво). Інші сфери освіти були менш представлені: 7% мають кваліфікацію в сфері послуг, 5% в освітній сфері; 4% гуманітарні науки і мистецтво; 4% сільськогосподарські науки; 3% соціальні науки, бізнес і право; і трохи менше 3% - охорона здоров'я та надання соціальних послуг. Тільки 2% респондентів, які мали роботу в Празі, мали загальну освіту і не мали кваліфікації. У порівнянні з чеським населенням, респонденти продемонстрували більш високу частку людей, підготовлених в технічній області, виробництві і будівництві, відповідну до вимог ринку праці Праги і Чехії, з браком технічних фахівців, зокрема, в будівництві і машинобудуванні.

На ринку праці Праги словацькі громадяни становили 78% від загального числа зайнятих громадян ЄС та 50% від загального числа працюючих іноземців. Причини надмірної зайнятості словаків в ЧР - це культурна близькість і менш сприятливий економічний розвиток Словаччини. Ті ж причини стосуються польських громадян, які складають 13% від загального числа зайнятих громадян ЄС і 8% працюючих іноземці. Щодо громадян третіх країн, то на ринку праці Праги найбільше представлені українці. Причина криється в українському економічному розвитку, особливо, в історичній та культурній близькості цих народів. Адже частина України входила до складу колишньої Чехословацької республіки.

Розподіл мігрантів за секторами і професіями

Працюючі мігранти надмірно представлені в будівництві, обробній промисловості, гірничодобувній промисловості і розробки кар'єрів; в сфері нерухомості, оренди і комерційній діяльності. Вони недостатньо представлені в таких секторах: охорона здоров'я і соціальна робота, освіта, транспорт, складське господарство та зв'язок, державне управління та оборона; обов'язкове соціальне забезпечення.

Дефіцит працівників з конкретними навичками спостерігається в ЧР з 1990 року - в будівництві, гірничодобувній промисловості, машинобудуванні. Причина цього – це умови праці в згаданих секторах, особливо рівень заробітної плати, а також недостатній інтерес молодих людей до здобуття освіти в названих галузях. Державна політика спрямована на залучення закордонних працівників кваліфікованих професій. Вакансії в Празі в будівництві, машинобудуванні та виробництві заповнені приватними ініціативами або ліцензованими агенціями.

Умови праці мігрантів в Празі

Заробітні плати іноземних працівників в Празі варіюються в залежності від галузей, професій і регіону походження. Громадяни третіх країн зайняті на менш оплачуваних робочих місцях в Празі. Низькооплачувані робочі місця часто непривабливі для чехів. Нелегальні працівники отримували 10-20 000 крон / місяць, 40-60 крон на годину (350-600 євро).

Майже чверть респондентів (23%) вважали, що робота, яку вони виконують в Празі, ставить під загрозу їхнє здоров'я. Більшість респондентів (81%) пройшли медичне обстеження, перш ніж почати роботу в Празі.

Більшість респондентів (82%) мають медичну страховку; 4% - не мають; і відносно висока частка (13%) не знає, чи застраховані вони чи ні. Це означає, що вони не впевнені, чи їхній роботодавець оплачує їм медичне страхування.

Майже половина респондентів (48%) відвідували лікаря в Празі під час їхньої роботи через хворобу або травму. Більше однієї третини (34%) отримали страхову допомогу під час хвороби в Празі; 66% не отримали жодної.

Водій автонавантажувача 7 тонн - одна з найпривабливіших професій
Автонавантажувач 7 тонн використовується в різних областях сучасних операцій: • Перевезення вантажів на короткі...
Робота в Празі: причини імміграції до Чехії
Кількість іммігрантів, які виїжджають на роботу до Праги, значно виросла за останні 15 років - більш ніж в два рази з...
Робота в Празі - трудове право Чехії
Робота в Празі за трудовим договором Ви шукаєте роботу в Празі? Тоді потурбуйтесь, щоб трудові відносини між Вами...
Робота в Празі і вакансії майбутнього
За умови потрясінь, яких зазнає економіка, і взаємопов'язаних глобальних ринків, зараз складніше, ніж будь-коли для...

Всі новини