Articles

Робота в Празі: причини імміграції

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія
Робота в Празі: причини імміграції до Чехії

Кількість іммігрантів, які виїжджають на роботу до Праги, значно виросла за останні 15 років - більш ніж в два рази з 2000 року. 2000-ні роки також внесли істотні зміни в ринок праці Праги, а також до профілю мігрантів, які прибувають на роботу до Праги і до всієї Чехії, і осідають в довгостроковій перспективі - не тільки через значні інституційні та політичні зміни в результаті вступу Чехії до Європейського Союзу, а також через прихід економічної кризи в кінці десятиліття. Ця зміна політичного і економічного клімату збігається з істотними коливаннями економічних результатів імміграції.

Дві основні групи мігрантів, що приїжджають на роботу до Праги – іммігранти з посткомуністичних країн та іммігранти із західних і розвинених країн; це дві різні моделі поведінки на ринку праці Праги (Чехії). Іммігранти з західних і розвинених країн, схоже, не стикаються з перешкодами на шляху працевлаштування на вільні робочі місця в Празі, які вимагають високої кваліфікації працівників.

Найбільше джерело мігрантів до ринку праці Праги, однак, - це колишні комуністичні країни - зокрема, Україна, Росія і В'єтнам, поряд з менш численними з держав-членів ЄС. Імміграція до Праги з посткомуністичних країн призвела до деяких відомих проблем в країні, де політики інтеграції іммігрантів практично не існує. У середньому, рівень зайнятості цих мігрантів і кількість осіб, що влаштувались на роботу у Празі, приблизно аналогічний до рівня зайнятості корінних чехів, але мігранти з колишніх комуністичних країн більш використовуються на низькокваліфікованих робочих місцях.

Число молодих робітників серед чехів, що приїздять на роботу до Праги, скорочується з початку 1990-х років. Рівень зайнятості населення у віці від 15 до 24 років в Чеській Республіці є найнижчим в ЄС.

У той час як в 1993 році кількість зайнятих осіб у ​​віці від 15 до 24 років було близько 800 000, вона поступово впала до торішнього 300 000. Ця цифра включає працівників, робітників, які працюють на сезонних робочих місцях в Празі, а також самозайнятих.

На думку експертів, ця тенденція обумовлена ​​головним чином, змінами в системі освіти країни і недостатньою підтримкою молодих працівників.

Молодим чехам не надається в достатній мірі підтримка при пошуку роботу в Празі і, в порівнянні зі своїми однолітками з інших країн ЄС, вони живуть зі своїми батьками довше. У 2014 році тільки 4,6 відсотка чехів у віці від 15 до 19 років мали досвід роботи. У скандинавських країнах, Голландії, Великобританії, Австрії та Німеччині, ця цифра зазвичай коливається між 22 до 44 відсотками.

З іншого боку, кількість працюючих чехів у віці від 55 до 64 років поступово зростає. У 1993 році цей показник склав 315 000, в той час як в 2014 році він вже досяг більш ніж 770 000.

Значна частина людей, які в даний час мають роботу в Празі, народилися в 1970-і роки. Експерти попереджають, що, оскільки покоління старіє, середній вік працівників в Чеській Республіці, ймовірно, також зросте.

Серед інших чинників, що призвели до зменшення числа молодих робітників серед чехів є підвищення пенсійного віку. У той час, як молоді чехи не хочуть працювати, спостерігається значне збільшення працюючих людей в передпенсійному віці, у віці від 55 до 59. Рівень зайнятості в цій віковій групі досяг 76,9 відсотка в 2014 році, який є четвертим за величиною після Швеції, Німеччини та Данії.

З іншого боку, кількість працюючих чехів суттєво знижується, як тільки вони досягають віку 60 років, до 32,2 відсотка, в той час як середній показник ЄС - 36,6.

Робочий стаж в ЧР оцінювався в 34,9 роки у 2014 році, трохи нижче середнього показника по ЄС, який був 35,5. Найдовша трудова діяльність, 41,4 років, була зафіксована в Швеції, в той час як Італія знаходиться на іншому кінці шкали, з 30,6 роками.

 

Водій автонавантажувача 7 тонн - одна з найпривабливіших професій
Автонавантажувач 7 тонн використовується в різних областях сучасних операцій: • Перевезення вантажів на короткі...
Робота в Празі: причини імміграції до Чехії
Кількість іммігрантів, які виїжджають на роботу до Праги, значно виросла за останні 15 років - більш ніж в два рази з...
Робота в Празі - трудове право Чехії
Робота в Празі за трудовим договором Ви шукаєте роботу в Празі? Тоді потурбуйтесь, щоб трудові відносини між Вами...
Робота в Празі і вакансії майбутнього
За умови потрясінь, яких зазнає економіка, і взаємопов'язаних глобальних ринків, зараз складніше, ніж будь-коли для...

Всі новини