Articles

Чому робота в Празі - аналіз рівня заробітної плати в Чехії по регіонах

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія
Чому робота в Празі - аналіз рівня заробітної плати в Чехії по регіонах

На яку зарплатню можна розраховувати, якщо у Ваших планах - робота в Празі?

Давайте будемо чесними, одним з факторів, який відіграє дуже важливу роль у виборі роботи в Празі поряд з робочими годинами, бонусами і можливістю розвивати наявні навички і знання, це рівень винагороди, яку Ви отримаєте в кінці місяця. Всі ми маємо неясне уявлення про те, якою повинна бути  наша зарплатня. Але чи виправдовує реальність наші очікування? Давайте дізнаємось.

На якому місці знаходиться Чехія з точки зору вартості робочої сили?

Чеська Республіка займає 20-у позицію по рівню середньої заробітної плати в Європейському Союзі на 2015 рік. Згідно з даними Євростату, у країні спостерігається одне з найбільших зростань річної заробітної плати (8,36%) в Союзі, на січень 2016 року, середня заробітна плата висококваліфікованих працівників склала 30 000 крон. Тому робота в Празі, у столиці цієї країни, є багатоперспективною.

Загальний огляд зарплат в Чехії

У порівнянні з іншими країнами Центральної та Східної Європи, Чеська Республіка має більш високий рівень витрат на робочу силу, але й дуже добре освічену, кваліфіковану і багатомовну робочу силу. За останні п'ять років середня річна заробітна плата зросла приблизно на 3%, але, звичайно, це нижче середньої зарплати в порівнянні із Західною Європою. У порівнянні з даними, наданими Євростатом від попередніх років, мінімальний рівень заробітної плати збільшився з 328,16 євро (2012 рік) і досяг рекордно високого рівня в 2016 році - 360 євро. Особливо це стосується Праги, робота тут є високооплачуваною.

Прага - найкраще місто для проживання та роботи

В середньому по країні ставка заробітної плати в Чеській Республіці складає 26 287 крон. Середня заробітна плата працівників, що виконують роботу в Празі в другому кварталі 2015 року склала 33 714 крон. У порівнянні з середньою заробітною платою по країні (26 287 крон), це на 28,3% вище. Очевидно, що заробітна плата осіб, працюючих на робочих місцях в столиці Празі перевищує середній національний показник, приблизно на 30%. Тому як ніколи Прага, робота - це вдала ідея.

Друге місце, з точки зору середньої заробітної плати, займає Центральна Богемія з середньою зарплатою в 27,034 крон, що, в деякій мірі, є наслідком її близькості до Праги.

Найнижча середня заробітна плата виплачується в Карлсбадському регіоні і складає 22 470 крон. Проте, середня місячна зарплата в 2 кварталі 2015 року збільшилася у всіх чотирнадцяти регіонах, в той час як середній зріст заробітної плати в цілому по країні склав 3,4%. Найнижче зростання за цей період було зареєстровано в Празі - 2,9%, в той час як найбільше зростання річної заробітної плати спостерігалося в регіоні Пардубіце, де середній темп зростання заробітної плати досяг значення 4,4%. В Центральночеському краї і Пльзні (обидва демонструють зростання + 4,0%) спостерігаються такі самі темпи зростання, як і інших регіонів.

Та зважаючи на стабільний зріст заробітних плат у Празі, робота тут буде користуватись все більшим попитом.

Водій автонавантажувача 7 тонн - одна з найпривабливіших професій
Автонавантажувач 7 тонн використовується в різних областях сучасних операцій: • Перевезення вантажів на короткі...
Робота в Празі: причини імміграції до Чехії
Кількість іммігрантів, які виїжджають на роботу до Праги, значно виросла за останні 15 років - більш ніж в два рази з...
Робота в Празі - трудове право Чехії
Робота в Празі за трудовим договором Ви шукаєте роботу в Празі? Тоді потурбуйтесь, щоб трудові відносини між Вами...
Робота в Празі і вакансії майбутнього
За умови потрясінь, яких зазнає економіка, і взаємопов'язаних глобальних ринків, зараз складніше, ніж будь-коли для...

Всі новини