Articles

Чому українці їдуть на роботу до Праги?

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія
Чому українці їдуть на роботу до Праги?

Нелегальні робітники, які їдуть на роботу до Праги, заробляють в межах 25-30 крон ($ 0,75 до $ 1) на годину, в порівнянні від 50 крон на годину для легальних працівників. Багато хто знаходить роботу в Празі через приватні агентства, які надають свої послуги будівельним компаніям.

За даними Міністерства праці Чехії, лише близько 10 відсотків українців, які відвідують Чехію, подають заявку на дозвіл на роботу в Празі, щоб розпочати роботу в Празі на наступний день після приїзду; та більшість приїздить до Чехії, а потім вже на місці розпочинає шукати роботу в Празі. Чеська Республіка має двосторонню угоду з Україною, що дозволяє залучати українців на роботу в Празі, Чехії.

Українські робітники, що знайшли легальну роботу в Празі на будівництві, повідомили, що заробляють від $250 до $400 на місяць, працюючи 10 годин на день, сім днів на тиждень. У багатьох випадках українці, що виконують некваліфіковану роботу, мають високий рівень освіти, але не можуть заробити більше, ніж $100 на місяць в Україні.

Що стосується кваліфікованих українських працівників, останнім часом празькі фірми висловлюють бажання, щоб Україна надсилала своїх працівників на роботу в Прагу, навіть не зважаючи на мовний бар'єр. В Празі, як і в усій Чехії, не вдається знайти кваліфікованих місцевих жителів, тому чеські фірми прагнуть наймати на роботу в Празі сантехніків, зварювальників, монтажників і машиністів з України. В деяких галузях існує така нестача, що чеські компанії готові не брати до уваги мовний бар'єр. Урядовий проект по залученню українських працівників на робочі місця до Праги буде спрямований лише на випускників вищих навчальних закладів, але умови можуть бути змінені. Віце-президент Чеської торговельної палати сказав, що без українців деякі чеські фірми не в змозі виконати свої замовлення.
 

Водій автонавантажувача 7 тонн - одна з найпривабливіших професій
Автонавантажувач 7 тонн використовується в різних областях сучасних операцій: • Перевезення вантажів на короткі...
Робота в Празі: причини імміграції до Чехії
Кількість іммігрантів, які виїжджають на роботу до Праги, значно виросла за останні 15 років - більш ніж в два рази з...
Робота в Празі - трудове право Чехії
Робота в Празі за трудовим договором Ви шукаєте роботу в Празі? Тоді потурбуйтесь, щоб трудові відносини між Вами...
Робота в Празі і вакансії майбутнього
За умови потрясінь, яких зазнає економіка, і взаємопов'язаних глобальних ринків, зараз складніше, ніж будь-коли для...

Всі новини